DOMOV / O MNE

O mne

Snaha vytvoriť niečo krásne a jedinečné bola v mojom okolí už dávno. Vyrastala som totiž v rodine, kde sa ručným prácam venovala väčšina žien. Prvé spomienky na moju babičku v typických dlhých šatách, útlu a tichú, s vlasmi až po zem zapletenými do vrkoča a schovanými pod šatkou, boli spojené práve so štrikovaním ponožiek a rukavičiek. Tak ako ona, aj ja sa snažím tvoriť špeciálne kúsky, ktoré nie len zahrejú, ale aj potešia.

Skončila som chemicko- technologickú fakultu. Svoje dve veľké lásky a to chémiu a matematiku, som dokonale skĺbila vo výbere prvého povolania. Vždy som obdivovala ručné práce a inklinovala som k nim. Dnes to nie je inak. Spojila som totiž svoju pôvodnú profesiu a zároveň aj záľubu k pleteniu. Vlastné vedomosti neustále uplatňujem aj v praxi. Pri realizácii mojich výrobkov, sa snažím dokonale porozumieť vlastnostiam a možnostiam vlny.

K práci s vlnou ma po rokoch znovu priviedli moje dve dievčatá, keď sa vo Waldorfskej škole začali zoznamovať s rôznymi technikami pletenia. Na začiatku som pri tom len relaxovala a práca s vlnou bola pre mňa hobby a spôsob, ako spraviť radosť najbližším. Najviac ma oslovila krása prírodnej Merino a Alpaka vlny, vrátane ich kombinácie. Je to tá najjemnejšia vlna vhodná aj pre tých najmenších drobcov.

Každý výrobok je jedinečný a pri výbere vlny sa rozhodujem na základe jej kvality. Spolupracujem len s tými najlepšími. K mojim dodávateľom patria firmy rodinného charakteru z Peru a Uruguaja, ale aj úspešné európske firmy z Španielska, Portugalska atď. Dôležite je pre mňa aj to ako sa zaobchádza zo zvieratami na farmách, preto do najužšieho vyberú vlny vždy zisťujem aj aký je etický kódex danej firmy.

Podporujem recyklovanie a zaujímam sa o ekológiu, preto sa medzi mojimi výrobkami nachádzajú aj recyklované priadze alebo organická vlna. Kvalitou materiálu získavajú samotne výrobky krásnu štruktúru, sú hebké na dotyk a výnimočne na pohlaď. U mňa najdete výrobky, ktorými môžete potešiť svojich najbližších a priateľov.

Vitajte a nahliadnite do môjho obchodu.
Vaša Sanja

"Každý výrobok je jedinečný a pri výbere vlny sa rozhodujem na základe jej kvality"

"Každý výrobok je jedinečný a pri výbere vlny sa rozhodujem na základe jej kvality"

Back to Top